Moda na zdrowy styl życia

Eko food jedzonko

Moda na zdrowy styl życia i bycia zatacza coraz większe kręgi.
Dieta, fitness, właściwy sposób odżywiania, coraz częściej słyszymy to od znajomych, w mediach lub w Internecie.
Coraz częściej też wybieramy zdrowe jedzenie, sięgamy na półki z produktami bio, a owoce i warzywa kupujemy na lokalnych straganach. Produkty bio, o których głównie tutaj mowa, wpływają korzystnie na nasze zdrowie,nie zawierają sztucznych nawozów, ani substancji wzmacniających smak. Produkty bio są korzystne zarówno dla nas jak i dla środowiska.

Skoro już wiemy, do czego się przyczyniają, gdzie je znaleźć?
Jak wykorzystać, skąd czerpać ciekawe pomysły na ich wykorzystanie?

Szukając pomysłu na zdrowy obiad warto zajrzeć tutaj https://www.biobrain.pl/spozywcze/produkty-zbozowe-maki, gdzie znajdziemy ciekawe propozycje kasz, makaronów, a także płatki i ryż.

Znajdziemy tu produkty począwszy od najmłodszych członków rodziny np. bezglutenowa Kasza Jaglana, jak również produkty, które mogą być wykorzystane do przygotowania pysznego, zdrowego obiadu. Ekologiczny makaron gryczany z batatami, świetnie skomponuje się jako oryginalna pasta, a kasza kuskus razowa bio doskonale będzie pasować do dań głównych czy sałatek.

produkty bio

O czym jeszcze warto pamiętać wybierając produkty bio?

Przede wszystkim sprawdźmy, czy żywność oznakowana jako ekologiczna i czy posiada certyfikat „rolnictwo ekologiczne”, co będzie potwierdzało nam, że została wyprodukowana bez użycia środków chemicznych. Produkty nie powinny również zawierać sztucznych barwników, konserwantów czy substancji wzmacniających smak, a zatem są korzystne zarówno dla środowiska jak również dla nas samych.

Pamiętajmy, że produkty bio to zdrowa żywność, bogata w wartości odżywcze i minerały, czyli składniki odżywcze niezbędne dobrego samopoczucia i zdrowia niezależnie od wieku.

listę produktów bio
A Wy macie listę produktów bio, które spożywacie?
Gdzie najczęściej nabywacie takie produkty?
I na co jeszcze Waszym zdaniem warto zwrócić uwagę, kupując produkty bio?

Dzielcie się wiedzą w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *