Jak zaaranżować wnętrze w stylu EKO?

wood-628508_1280

Wnętrze zaaranżowane w stylu ekologicznym pewnie większości osobom kojarzyć się będzie z meblami i sprzętami wykonanymi z drewna. Oczywiście, jest to kwestia naturalna, że meble z drewna litego prezentują się w sposób naturalny i solidny, a do tego powinno dodać się również drewnianą podłogę.

Wnętrze w stylu ekologicznym

Osoby, które lubują się w jednorazowym, długotrwałym zakupie będą zdecydowanie lepiej odnajdywać się w aranżacji w stylu Neko, gdyż to właśnie oni będą w stanie pozostawić swoje meble w spadku dzieciom, czy nawet wnukom. Ponadto warto też pamiętać, że ekologia to również kwestia, która wiążę się z oszczędnością surowca. Dlatego bardzo duża ilość ekologów promuje coraz bardziej przedmioty, które zostały wykonane z bambusa, wyplecione z wikliny, rattanu czy liści palmowych, a nawet zaczynają doceniać płyty wiórowe, którą wytarza się przy pomocy spreparowanych odpadów drzewnych, dzięki czemu można w mniejszym stopniu eksploatować las.

Zdrowa farba na ścianach

Każdy w swoim mieszkaniu chciałby czuć powiew świeżości, dzięki któremu nie musiałby się dusić, a mógłby oddychać pełną piersią i to bez potrzeby ciągłego wietrzenia go. Żeby do tego doszło trzeba zdecydować się na odpowiednie farby. Farby posiadają związki organiczne, które w sposób negatywny są w stanie wpływać na układ krwionośny i oddechowy człowieka. Ponadto z tegowzględu, iż zanieczyszczają atmosferę są one bardzo szkodliwe dla środowiska. W sklepie można zakupić co najwyżej farby, które posiadają maksymalnie 30 gram rozpuszczalników na litrze produktów. W przypadku dziecięcego pokoju albo sypialni zaleca się przede wszystkim stosowanie produktów ekologicznych, które charakteryzują się tym, że posiadają znacznie mniejsza ilość związków organicznych, która w porównaniu z przyjętymi normami jest nawet kilkukrotnie mniejsza. Kiedy takowa farba wyschnie to w powietrzu znajdą się głównie cząsteczki wody.

Podłogi z drewna

Podłogi drewniane są w stanie nadać mieszkaniu szlachetne i naturalnego wyglądu. Ponadto w sposób niezwykle atrakcyjny ulegają one starzeniu, będąc ciepłymi w dotyku i bezpiecznymi dla osób cierpiących na alergie. Dlatego nie ma co się zbytnio dziwić, że są one, aż tak popularne. Ostatnio bardzo dużo osób decyduje się na wybranie egzotycznego gatunku drewna. Problemem jest jednak to, że z powodu mody bardzo często tropikalne lasy na tym tracą. Istnieje jednak na to metoda. Jeżeli masz taką możliwość to zdecyduj się na wybranie wyrobów, które zostały oznaczone poprzez certyfikat FSC, ponieważ wtedy będziesz miał pewność, że dana podłoga została wykonana z surowca, który pochodzi z rejonów leśnych, które są zarządzone w zgodzie ze wszystkimi standardowymi ekologicznymi.

Dobrym pomysłem jest przemyślenie kwestii umieszczenia na podłodze bambusa, który jest zaliczany do traw, więc rośnie o wiele szybciej niż drzewa i jest w stanie wydłużyć swoje łodygi o jeden metr w przeciągu dnia. Gdy się go zetnie wypuści nowe pędy. Jest to naprawdę dobry surowiec pod podłogę. Najtrwalszy i najmocniejszy będzie bambus skręcany, którego uzyskuje się poprzez skręcenie włókien i sprasowanie ich używając do tego wysokiego ciśnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *